TipReality.sk

ŽEMBEROVCE/LEVICE. HISTORICKÁ KÚRIA S VEĽKÝM POZEMKOM. TOP CENA!

INOR s.r.o.
  • elektrika
  • voda
  • plyn
  • kanalizácia
  • Typ nehnuteľnosti Objekty pre bývanie a rekreáciu
  • Počet podlaží 1
  • Plocha pozemku 9407
  • ID číslo: 1832
  • Predaj / 85 000 €

Charakteristika lokality:

Pre tých, ktorí chcú mať okolo seba dostatočné množstvo priestoru máme riešenie. Zároveň je toto riešenie vhodné pre všetkých, ktorí chcú mať svoje vlastné panstvo blízko známych rekreačných lokalít Dudince alebo Štiavnické vrchy. 

Obec Žemberovce sa nachádza v Nitrianskom kraji, asi 10 km od okresného mesta Levice v smere na svetoznáme Dudinské kúpele (15 km) a Banskú Štiavnicu (28 km). Počet obyvateľov v obci je 1220. V obci Žemberovce sa nachádza kompletná občianska vybavenosť vrátane zdravotného strediska. V blízkosti obce sa nachádza tiež vodná nádrž Lipovina (3,5 km), kúpaliská Santovka (12 km) a Margita-Ilona (13 km).

Charakteristika nehnuteľnosti:

Kúria je prízemná budova uprostred obce Žemberovce, z prvej tretiny 19 storočia. Nachádza sa na pozemku o rozlohe 9 407 m². V minulosti kúria slúžila ako panské sídlo. Kúria je v dobrom technickom stave, bez vlhkosti a statických zmien. Objekt prešiel čiastočnou rekonštrukciou (nový krov, krytina, rozvody inžinierskych sietí). V kúrií bol plánovaný domov sociálnych služieb, čomu bol prispôsobený nový krov. Stavbu je možné využiť ako luxusné rodinné alebo firemné sídlo, ako aj na podnikateľské účely (hotel, penzión). Rozsiahly pozemok v intraviláne ponúka tiež všestranné možnosti využitia, ako na park, tak aj na budúce stavebné parcely. Na pozemku sa nachádza aj budova bývalej koniarne.

Technická špecifikácia pozemku:

Rozloha pozemku: Rozloha 9 407 m2.

Terén: Pozemok je rovinatý a slnečný.

Technická špecifikácia rodinného domu:

Typ stavby: Prízemný obytný dom postavený z kameňa, čiastočne zrekonštruovaný, pozdĺžneho tvaru.

Rozmery a rozloha domu: Zastavaná plocha domu je 221 m2. 

Miestnosti a možné využitie: V dome sa nachádza 8 využiteľných miestností. Tiež priestor pre kúpeľňu a samostatné WC. 

Inžinierske siete: V dome je privedená elektrina a prípojka plynu. Na pozemku sa nachádzajú 2 vlastné studne a tiež vlastná žumpa .

Cestná komunikácia: Prístup na pozemok je po asfaltovej komunikácii.

Parkovanie: Na pozemku.

Služby TipReality

Kontakt na predajcu